Umowa z fotografem ślubnym

O dobrego fotografa ślubnego nie jest wcale trudno. Coraz więcej ludzi pasjonuje się fotografią. Następnie ta pasja przeradza się w zajęcie zawodowe i tak oto w Polsce jest cała masa fotografów specjalizująca się w rożnych sesjach zdjęciowy. Najbardziej obleganą branżą jest branża ślubna właśnie. Jednak znaleźć dobrego fotografa nie oznacza znaleźć fotografa, który spełni nasze oczekiwania.

Dlatego na spotkaniu warto zadawać dużo pytań i dodawać od siebie jeszcze więcej sugestii. To my decydujemy o wyborze pleneru, dodatkach do albumu oraz o całokształcie sesji. Jesteśmy klientami i nie możemy o tym zapomnieć. Konstruktywna dyskusja z fotografem pozwoli nam ustalić jak będą wyglądały nasze najważniejsze pamiątki ślubne, a gwarancję będzie spisana umowa. Tak, umowa musi być. Zazwyczaj dzieje się tak, że zamawiamy fotografa nawet na rok lub dwa przed samym ślubem i płacimy mu zaliczkę, aby o tym pamiętał. Spisana umowa jest potwierdzeniem zapłaty oraz daje nam gwarancje, ze fotograf jednak się zjawi i wykona swoją pracę najlepiej jak potrafi.

Taka umowa powinna przede wszystkim zawierać nasze dane osobowe oraz dane fotografa, a także datę i miejsce ślubu oraz godzinę. Ponadto należy w niej określić czas pracy fotografa na ślubie i weselu oraz wszystkie niezbędne informacje dotyczące sesji: ile zdjęć, w jakim formacie i tym podobne parametry plus oczywiście zawartość albumu. Najważniejsza jest jednak cena oraz wszelkie terminy wpłat.

Comments are closed.